Rođena je 10.4.1989. godine u Podgorici. Psihološkinja, dramska pedagoškinja i producentkinja, direktorka je dramskog studija Prazan prostor od 2015. godine, a već 15 godina kontinuirano koristi dramske tehnike u radu sa djecom i mladima u cilju njihovog kvalitetnog psiho-somatskog razvoja. Režirala je predstave sa djecom i mladima i učestvovala na regionalnim festivalima amatera i školskog teatra. Od 2009. godine angažovana je kao organizatorka i selektorka programa na Kotorskom festivalu pozorišta za djecu. Angažovana je kao asistentkinja režije, stručna saradnica i performerka na brojnim pozorišnim projektima. Producirala je profesionalne predstava na nezavisnoj pozorišnoj sceni koje su učestvovale na značajnim festivalima u zemlji i regionu i osvajale nagrade. Koordinatorka je brojnih međunarodnih projekata za mlade. Implementirala je niz umjetničkih rezidencija za mlade u cilju suzbijanja nacionalizma, separatizma i šovinizma. Angažovana na pojektima sa društveno marginalizovanim grupama – slijepe i slabovide osobe, LGBT zajednica, romska zajednica, mladi sa problemima u ponašanju, zatvorenici, maloljetni delikventi, gluve osobe itd. Od 2017. godine angažovana kao medijatorka na projektu Ljubav i nasilje u cilju suzbijanja nasilja nad ženama. Osnivačica je regionalne platforme za razvoj i afirmaciju pozorišta za djecu i mlade Od malih nog(u) koja djeluje u Sloveniji, Srbiji, Hrvatskoj i Crnoj Gori. Drži treninge dramske i scenske pedagogije za stručni prosvjetni kadar. Ima veliki broj učešća na nacionalnim, regionalnim i međunarodnim panelima na temu savremenog i primijenjenog pozorišta. Svoj rad je posvetila razvoju kulture u Crnoj Gori, razvoju nezavisne pozorišne scene i poseban akcenat stavlja na značaj pozorišta za djecu i mlade i neophodnu međuresursnu saradnju. Dio je društveno angažovanih projekata koji doprinose razvijanju i jačanju zajednice. Antifašistkinja je.
Ilija Gajević je rođen 1992. u Podgorici. Završio je osnovne i specijalističke studije na odsjeku za crnogorski jezik i južnoslovenske književnosti na Filozofskom fakultetu u Nikšiću. Master studije komparativne književnosti završio je na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Ljubljani. Dugogodišnji je član Dramskog studija Prazan prostor u kom radi kao dramski pedagog sa djecom i mladima. Autor i koautor je više javnih časova u kojima su osnovci i srednjoškolci predstavljali svoj rad i razvoj u dramskom studiju. Sa Praznim prostorom je učestvovao i u sprovođenju velikog broja projekata u oblasti kulture i obrazovanja namijenjenih osnaživanju djece i mladih, kao i društveno marginalizovanih grupa. Od 2019. aktivan je na nezavisnoj i institucionalnoj pozorišnoj sceni kao autor muzike, dramaturg, režiser i izvođač. Dobitnik je nagrade ,,Sound of MESS” Radio Sarajeva za zvuk i muziku na 62. Internacionalnom teatarskom festivalu MESS u Sarajevu za autorski rad na pozorišnoj predstavi ,,Ana Karenjina”, u režiji Mirka Radonjića i produkciji Dramskog studija Prazan prostor i Kraljevskog pozorišta Zetski dom. Od 2011. aktivan je na alternativnoj muzičkoj sceni Crne Gore, prije svega kroz rad bendova Zoon politikon i Pojačano prisustvo.
Milivoje Lakić je rođen 27.maja 1987. godine u Podgorici. Na fakultetu Dramskih umjetnosti je završio osnovne i specijalističke studije smjer produkcija. Devet godina je radio u organizaciji Kotorskog festivala pozorišta za djecu, poslednjih godina kao koordinator Glavnog programa. Jedan je od osnivača Dramskog studija Parazan Prostor iz Podgorice. Punih deset godina je kao glumac igrao u predstavi ,,San ljetnje noći” na italijanskoj pozorišnoj sceni u regionalnom projektu kao jedini predstavik Crne Gore. Jedan je od osnivača i direktor NVO Proscenijum. Jedan je od producenata prve predstave za djecu u Centru za kulturu Tivat. U Crnogorskom narodnom pozorištu je završio pripravnički i nekoliko godina je radio u produkciji predstava na raznim pozicijama. U predstavi ,,Bure Baruta” u režiji Dejana Projkovskog je obavljao mjesto asistenta reditelja. Nekoliko pozorišnih predstava na nezavisnoj crnogorskoj sceni je radio u organizaciji Atak na poziciji izvršnog producenta i organizatora.
Nikola Krstić rođen je 4. septembra 1986. godine u Podgorici, oženjen je i otac jednog djeteta.
Osnovnu, srednju školu i fakultet završio je u Podgorici. Visoko obrazovanje stekao je kao Bachelor na Elektrotehničkom fakultetu, smjer Računari, i kao specijalista Menadžmenta u ljudskim resursima na Ekonomskom fakultetu Univerziteta Crne Gore. Profesionalni angažman u Gradskom pozorištu započeo je 2003. godine u Sektoru scenske tehnike kao dekorater i majstor svjetla, da bi od 2013. godine postao rukovodilac Tehničkog sektora. Pored stalnog zaposlenja i angažmana u Sektoru scenske produkcije, Krstić je u dva mandata biran za člana Savjeta Gradskog pozorišta, kao predstavnik zaposlenih.
Uz angažman u Gradskom pozorištu Krstić je izvršni producent i glavni tehnički koordinator manifestacija i dogadjaja u organizaciji Glavnog Grada i Sekretarijata za kulturu – Glavnog Grada Podgorica, od kojih su najznačajnije ,,DEUS”, ,,Podgoričko kulturno ljeto”, ,,Internacionalni sajam knjiga”, ,,Dan najboljih“, ,,Novogodišnji Pazar”, ,,19. decembar”. Takođe, Krstić je produkciono i tehnički angažovan na realizaciji eminentnih festivala kao što su ,,Grad Teatar”-Budva” i ,,Jadranski festival igre”.
Pored toga što suvereno vlada svim aspektima produkcije i odgovorno rukovodi sektorom scenske produkcije sa mnogo profesionalne i etičke odgovornosti, Krstić često predlaže i realizuje kreativna rješenja koja prevazilaze aspekt tehničkih odrednica i pripadaju domenu estetičkog. Svojim radom i kompletnim pregalaštvom u Gradskom pozorištu, ali i širem području kulturnog života Podgorice i Crne Gore, Krstić je zavrijedio visoko pozicioniranje kako u domenu profesionalnog tako i rukovodećeg bavljenja njemu povjerenih poslova.
Prijavite se na našu mailing listu i budite u toku sa aktuelnim dešavanjima u Gradskom Pozorištu